Головна сторінка Загальні відомості про район Фотогалерея Органи місцевого самоврядування Архів

..: Меню :..

   

..: Сервіси :..


КЕРІВНИЦТВО РУЖИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО

 

 

            Нинішнього року  трудівники села, керівники та фахівці господарств доклали чимало зусиль для того, щоб закріпити позитивні тенденції в розвитку сільськогосподарського виробництва району.

            Незважаючи на економічні труднощі та погодні негаразди, трудівники села все зробили для того, щоб виростити і зібрати вагомий урожай зерна. За підсумками обласного змагання зі збирання ранніх зернових культур Ружинський район визнано переможцем серед господарств лісостепової зони.

            Валовий збір зерна по сільськогосподарських підприємствах району становить більше 140 тисяч тонн, що на 38 % більше проти минулого року. Крім цього збільшено виробництво гречки в 1,6 рази і виробництво її становить 1589 тонн.

            Лідерами виробництва зерна в районі є ПСП АФ «Світанок» - де з кожного гектара зібрано по 54,8 цнт. зерна, СФГ ім Мічуріна - 53 цнт.,  ТОВ «Новофастівське» - 51,5 цнт, ДП «Рогачівське» - 51,2 цнт. Найбільше ранніх зернових з одного гектара зібрано в ТОВ АПК «Архат» по 41,7 цнт. Найбільший валовий збір зерна  в ПСП АФ «Світанок»  - 28,9 тис. тонн та ТОВ «Новофастівське» -  17,5 тис. тонн.

            Добрі результати у виробництві зерна з року в рік отримують фермерські господарства ПП ФГ «Троянда» (керівник Гуменюк В.С.), ПП ФГ «Нікавана» (керівник Солоданюк О.М.), ПП ГФ «Альона І.Г.» (керівник Гребінь Г.П.), СФГ «Аграрник» (керівник Кухарук І.І.).   

Багато уваги нинішнього року з боку районної державної адміністрації приділялось виробництву цукрових буряків.

            Наш район завжди вважався лідером у виробництві цукрових буряків. Проте останніми роками ця галузь занепала. В цьому році сільськогосподарські підприємства району виробили 181 тис. тонн солодких коренів, збільшивши їх виробництво проти минулого року більш як у сім разів.

            Свій внесок у виробництво цукрових буряків внесли і особисті селянські господарства населення, які на площі 357 гектарів вирощували цукрові буряки.

            Найвища урожайність цукрових буряків у СФГ ім. Мічуріна, де з кожного гектара зібрано по 416,2 центнерів та ПСП АФ «Світанок» по 410,7 центнерів. І в  наступному році посівні площі цукрових буряків не зменшаться.

            Незважаючи на несприятливі  погодні умови нинішньої осені, селянам вдалося посіяти заплановані площі озимих культур під урожай 2012 року. По району посіяно 14753 га озимих культур, з них на зерно посіяно 13053 га. Збільшено на 422 га посів озимої пшениці. Краще інших по посіву озимих попрацювали в нинішньому році в СФГ ім. Мічуріна, ТОВ АПК «Архат», ТОВ «Украгроінвест-Холдинг», СВК «Ружинський», ТОВ «Новофастівське».

             Значну увагу селяни приділяли в нинішньому році заготівлі кормів для громадського тваринництва.

На зимово-стійловий період сільськогосподарськими підприємствами заготовлено 2890 тонн сіна, що становить 112 % від завдання, 19556 тонн сінажу, або 107 % від завдання,  43884 тонни силосу, або 114 % від завдання. Все це дає підстави вже найближчим часом розраховувати на збільшення продуктивності тваринництва.

            Сільськогосподарськими підприємствами району за 10 місяців нинішнього року вироблено 114435 центнерів молока. На наявну корову надоєно 3363 кг молока. Найбільший надій молока на корову у СФГ ім. Мічуріна – 6092 кг., ТОВ СП «Нібулон» - 5176 кг., СФГ «Україна» - 4702 кг. Слід відзначити, що у виробництві молока намітилась позитивна тенденція. Вдалось ліквідувати відставання проти минулого року. Зараз район доїть 10 кг. на корову, що на 200 грам більше проти минулого року.

            Вирощено 17498 центнерів мۥяса. Найбільше мۥяса вироблено в ДП «Ілліч-Агро Умань» - 4118 центнерів, ТОВ СП «Нібулон» - 4075 центнерів, СВК «Ружинський» - 2335 центнерів. Найвищі середньодобові прирости ВРХ  в ПСП «Батьківщина» - 750 грам, ТОВ СП «Нібулон» - 649 грам, свиней у ДП «Ілліч-Агро Умань» - 380 грам та ТОВ СП «Нібулон» - 365 грам.

            Попри всі економічні і фінансові труднощі, хоч і не так, як цього потребує  сьогодення, в сільське господарство приходить сучасна високопродуктивна  техніка.  

 За останні роки господарства району обновили свої машино-тракторні парки високопродуктивною та енергонасиченою технікою. Це насамперед зернозбиральні комбайни «Клаас-лексіон», «Клаас-Тукано», «Акрос» придбано відповідно господарствами СФГ ім. Мічуріна та СВК «Ружинський». Значно зміцнило свою технічну базу ПСП «Батьківщина», які придбали два трактори Фендт – 936, потужністю 360 кінських сил та два високопродуктивні посівні комплекси, що дає змогу в короткі строки провести сівбу зернових та технічних культур при значній економії палива.

            Прекрасно себе зарекомендували чотири телескопічні навантажувачі класу «Маніту», які придбали СВК «Ружинський», СФГ ім. Мічуріна, СФГ «Україна» та ПСП «Батьківщина»Погода

Погода в Ружине

Інтернет ресурсиВісник Ружинської РДА